Info k bitvě

Bitvu pořádá šermířská skupina Notorix Denatur z Ledče nad Sázavou. Jsme skupina nadšenců, kteří bitvu přípravují ve svém volném čase a stráví na ní ročně několik desítek hodin bez nároku na honorář. Vstupné je koncipováno tak, aby pokrylo náklady, nejedná se o ziskovou akci. Ve věci jsou zainteresováni nadšenci, pro které je největším poděkováním to, že se na připravenou akci dostaví diváci a odchází uspokojeni z příjemně stráveného prázdninového dne, při kterém viděli to, co nikdo nikde jinde asi nikdy neuvidí. Lze připustit určitou syrovost barbarských bitev, jejichž živelnost však dělá z této akce jedinečnou. Notorix Denatur nemá ambici konkurovat historickým skupinám věnujícím se například Napoleonským bitvám, kde je každý knoflík na kostýmu přesně dobově odpovídající, kde je každý pohyb vojáka přesně cvičen, kde je každý bod scénáře striktně dodržen. Barbarské bitvy a akce Notorix Denatur jsou možným dočasným relaxačním východiskem z běžného přetechnizovaného a uspěchaného života.
Tak snad se i letos akce vydaří.
Perun s námi.


Jak se k nám dostanete

Místo konání bitvy
GPS Loc: 49°42'15.975"N, 15°15'6.947"E


View Bitva o Notorburg in a larger map

Bitva se koná na louce pod obcí Sechov na levém břehu Sázavy
Z vlakového nádraží přejdete řeku přes houpací lávku a  vydáte  se doprava podél fabriky Kovofiniše a po cca 2km dojdete na Notorburg.
Autem a pěšky z ledečského náměstí směr Kovofiniš, dále po silnici podél fabriky a řeky Sázavy se dostanete až na místo konání bitvy.
Možnost bezplatného parkování na přilehlé louce přímo na Notorburgu.